جزییات خبر

افزایش 25 درصدی مصرف سوخت هوایی در فارس

(یکشنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۱:۲۶

رئیس مرکز سوختگیری فرودگاه‌های استان فارس،حدود 400 هزارلیتر سوخت هوایی به پرواز های حجاج تحویل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس،عبدالخالق خورنگاه رئیس مرکز سوختگیری فرودگاه‌های استان در گفتگو با این واحد از افزایش مصرف سوخت هوایی در استان خبردادوگفت: از ابتدای سال تاکنون حدود 22 میلیون و500 هزار لیتر سوخت هوایی به پرواز های داخلی وخارجی تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 25 درصد رشد داشته است.
خورنگاه تامین وتوزیع سوخت هوایی با بهترین کیفیت ومطابق با استانداردهای لازم را از اولویت‌های مهم مرکز سوختگیری هواپیمایی استان برشمرد وافزود، از ابتدای سال تاکنون سوخت مورد نیاز 4600 پرواز بموقع تحویل شده و با افزایش 30 درصدی پروازها درسال جاری بطور متوسط روزانه 180 هزارلیتر سوخت هوایی در سطح استان تامین وتوزیع گردیده است.
وی با تشکر از تلاش تمامی همکاران در تامین و توزیع بموقع سوخت هوایی اظهار کرد، با توجه به بازگشت حجاج عزیز از سرزمین وحی تا کنون حدود 400 هزار لیترسوخت هوایی به تعداد 12 پرواز حجاج اختصاص یافته واین روند تا پایان پروازها ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول تصریح کرد با فرارسیدن ماه محرم و افزایش تقاضای مسافرت های هوایی به عتبات عالیات،برنامه ریزی برای سوخترسانی به این پروازها به ویژه به مقصد نجف اشرف انجام ومشکلی در این خصوص وجود ندارد.
لازم به ذکر است در حال حاضر چهار مرکز سوختگیری هواپیمایی در شهرهای شیراز ،لار،لامرد و جهرم فعال و ذخیره سازی مناسب سوخت با توجه به استانداردهای لازم انجام ومشکلی در تامین سوخت مورد نیاز پروازهای داخلی وخارجی وجود ندارد.

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.