جزییات خبر

در راستای توسعه سوخت پاک محقق شد.

راه اندازی 130 امین جایگاه CNG در منطقه فارس

(چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰) ۱۳:۳۶

با بهره برداری از این جایگاه ، مصرف گاز طبیعی فشرده در استان فارس به یک میلیون 400 هزار متر مکعب در روز رسید .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس، فضل اله اکبری معاون فنی عملیاتی منطقه در گفتگو با این واحد از بهره برداری 130 امین جایگاه سی ان جی منطقه در شهر شیراز خبر داد و گفت: با بهره برداری از این جایگاه شماره جایگاه‌های سی ان جی شهر شیراز به 38 باب رسید وامکان سوختگیری برای یکصدو 50 هزار خودرو در روز فراهم گردیده است .
معاون فنی عملیاتی منطقه سهم گاز سی ان جی در سبد سوخت فارس در بخش حمل ونقل را 25 درصد اعلام کردوافزود، این جایگاه با سرمایه گذاری بخش خصوصی با چهار دیسپنسر، هشت نازل مورد بهره برداری قرار گرفته و زمینه اشتغال ده نفر نیز فراهم شده است .
وی مصرف روزانه گاز سی ان جی در استان را یک میلیون و 400 هزار متر مکعب بیان و اظهار کرد، با بهره برداری از این جایگاه،تعداد تعداد دسپنسر ها ونازل های فعال در سطح استان به ترتیب 399 و 790 افزایش پیدا کرده است .
اکبری ضمن تشکر از همکاری وتلاش مالکین جایگاه ها بویژه جایگاه‌های سی ان جی در سوخت رسانی بدون وقفه و مطلوب در سطح استان، سهم فارس از تعداد کل جایگاه‌های سوخت سی ان جی کشور را 5/5 درصد بیان کرد و گفت: در سه ماهه اول سال جاری بیش از 126 میلیون مترمکعب گاز سی ان جی در استان مصرف شده که منجر به صرفه جوی همین میزان درمصرف بنزین گردیده است.
این مقام مسئول اجرای دو طرح ملی (مدیریت مصرف سوخت وطرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو های عمومی)، پایش وکنترل دوره‌ای جایگاه‌ها،تغییر الگوی مصرف،توسعه کمی وکیفی جایگاه‌ها ،فراهم نمودن شرایط برای جذب سرمایه گذار واستفاده توان بخش خصوصی برای احداث جایگاه‌های سی ان جی را از جمله عوامل مهم در افزایش مصرف سی ان جی در استان برشمرد .

روابط عمومی
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید
map
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران می باشد.